Достапни линкови

Ахмадинеџат одговара пред пратениците


Махмуд Ахмадинеџат 14.03.2012
Во иранскиот парламент се одржува јавно сослушување на претседателот Махмуд Ахмадинеџат, кој е критикуван за лошо водење на домашната економија и за спротиставување на највисокиот верски лидер Али Хаменеи. Ова е прв пат да има сослушување во парламентот на претседател на државата од револуцијата во 1979-та година. Ова седница на парламентот директно се пренесува на иранската државна телевизија.
XS
SM
MD
LG