Достапни линкови

Генералниот секретар на ОБСЕ Ламберто Заниер ја продолжува посетата на Македонија


Генералниот секретар на ОБСЕ Ламберто Заниер, кој од вчера престојува во дводневна посета на земјава, денеска ќе има средба со Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов.
Синоќа високиот претставник на ОБСЕ имаше разговори со премиерот Никола Груевски за имплементација на Стратегијата за интегрирано образование, изработена во соработка со Високиот комесар за национални малцинства Кнут Волебек. Посетата на Генералниот секретар на ОБСЕ доаѓа во момент кога во изминатите денови имаше серија тепачки и инциденти.
XS
SM
MD
LG