Достапни линкови

Британскиот премиер Камерон пристигнува во САД на разговори со Обама


Британскиот премиер Дејвид Камерон пристигнува во САД на разговори со американскиот претседател Барак Обама за транзицијата на безбедноста од силите предводени од Нато во надлежнoст на Авганистан.
До разговорите меѓу двајцата лидери во Белата куќа доаѓа пред мајскиот самит на НАТО во Чикаго. За време на дводневната посета Камерон ќе биде придружуван од неговата сопруга Саманта Камерон.
XS
SM
MD
LG