Достапни линкови

Санторум победи во Алабама и Мисисипи


Републиканскиот партиски претседателски кандидат Рик Санторум победи на изборите во јужните американски држави Алабама и Мисисипи. Со ова тој ја зајакнува својата позиција да биде номиниран за кандидат на партијата за американски претседател на изборите во ноември.
XS
SM
MD
LG