Достапни линкови

Завршни зборови на Шешељ пред Хашкиот Трибунал


Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ денеска пред Хашкиот трибунал треба да го почне изнесувањето на завршните зборови.
На судењето тој е обвинет за злосторства во Хрватска, Војводина и Босна и Херцеговина од 1991 до 1993 година.
XS
SM
MD
LG