Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност


Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а долж повардарието повремено засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус пет до два, а дневната од осум до 14 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Утринската температура се спушти до минус два, а дневната ќе достигне до 12 степени.
XS
SM
MD
LG