Достапни линкови

Четворица јеменски војници жртви на бомбашки напад


Јеменските власти соопштија дека најмалку 4 војници загинале при напад со автомобил бомба на контролен пунк во градот Бајда. Додека четворица војници биле повредени.
Нападот е последиот во серијата инциденти на исламските милитанти, кои ги зголемија операциите во земјата, откако претседателот најави дека ќе ја зголеми борбата против приврзаниците на Ал Каеда во Јемен.
XS
SM
MD
LG