Достапни линкови

МНР го осуди палењето на македонското знаме во Албанија


Министерството за надворешни работи го осуди палењето на македонското знаме на протестот во албанскиот град Бурел, како и паролите и скандирањата со навредлива содржина на протестот пред македонската амбасада во Тирана.
Според соопштението, таквите инциденти проследени со говор на омраза, не одат во прилог на добрососедски односи меѓу Македонија и Албанија и градење на довербата меѓу двата народа.
XS
SM
MD
LG