Достапни линкови

Маковеј-не е фер Македонија да се условува со барање за решавање на името


Европратеничката Моника Маковеј изјави дека Македонија врз основа на постигнатите резултати треба да добие датум за почнување на преговори за пристапување кон Европската унија. Таа смета дека не е фер земјата да се условува со барање за решавање на името.
Според неа, станува збор за големото влијание на грчкото лоби, кое треба да престане, особено по Хашката пресуда.
XS
SM
MD
LG