Достапни линкови

Мекфол: Русија со реална политика


Американскиот амбасадор во Москва Мајкл Мекфол
Американскиот амбасадор во Москва Мајкл Мекфол изјави дека повторно во Русија политиката е реална. Говорејќи во Вашингтон, тој додаде дека Русија е во период на обнова на граѓанското општество кое посериозно ги презема своите уставни права. Мекфол додаде дека главно трговско прашање на сегашната американска администрација е барањето до Конгресот да го укине амандманот од Студената војна со кој се забранува постојана нормална трговска соработка со Русија.
XS
SM
MD
LG