Достапни линкови

Јапонија ќе купува кинески државни записи


Јапонската влада соопшти дека добила одобрение за купување на кинески државни записи во вредност од 10,3 милијарди американски долари, во обид за подобрување на економските односи меѓу двете земји. Станува збор за прв јапонски откуп на кинески долгови, постапка која официјален Пекинг ретко ја одобрува.
XS
SM
MD
LG