Достапни линкови

Тројца Севернокорејци пред рускиот суд


илустрација: припадници на руската полиција
Тројца Севернокорејци пред рускиот суд се соочуваат со кривични обвиненија поради напад на припадници на руската гранична полиција. Полицијата во рускиот Приморски крај ја заврши истрагата околу инцидентот и случајот го предаде на судот.
XS
SM
MD
LG