Достапни линкови

Времето денеска облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно со можно провејување на слаб снег, посебно во планинските предели. Утринската температура се движи од минус четири до три а дневната од три до единаесет степени целзиусови. Во Скопје и околината слично време со умерен северен ветер. Утринската температура падна под нулата додека дневните температури ќе бидат до вториот степен целзиусов.
XS
SM
MD
LG