Достапни линкови

Ахмети-зад инцидентите не стои ниту една политичка партија


Американскиот амбасадор Али Ахмети и лидерот на ДУИ Али Ахмети
Лидерот на ДУИ Али Ахмети по денешната средба со американскиот амбасадор Пол Волерс изјави дека зад инцидентите не стои ниту една политичка партија. Според него, инцидентите се спонтани и обвинувањата од некои опозициски партии дека Албанците ги прават овие случувања за да постигнат политички поени се апсолутно неточни.
Ахмети повика на смирување на тензиите, барајќи од родителите, училиштата и од сите политички партии да придонесат за остварување на таа цел.
XS
SM
MD
LG