Достапни линкови

Израелски воздушни напади на Газа, четири жртви


Најмалку 4 лица, загинаа при изралските воздушни напади врз јужниот дел на појасот Газа. Убиени биле двајца милитанти и двајца цивили. Израелските власти соопштија дека целта на нападите бил склaд за оружје и локации за лансирање на ракети. Повеќе од 20 Палестинци загинаа, а 60 беа повредени при израелските воздушните напади во минатиот петок.
XS
SM
MD
LG