Достапни линкови

Убиени осум милитанти во северен Кавказ


Руските власти соопштија дека осум милитанти загинале при два оделни инцидента во Северен Кавказ. Според нив, пет милитанти и еден нивен женски приврзаник биле убиени во безбедноста операција во Кабардино-Балкариа, а во Дагестан двајца милитаните биле убиени при судир со безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG