Достапни линкови

Израелски напади врз Газа - тројца загинати


Газа - 9 март
Најмалку 3 лица, загинаа при изралските воздушни напади врз 7 места во Газа. Убини биле двајца милитанти и едно момче.
Според изралеската армија нападите биле извршени во момент пред од Газа да бидат истрелани ракети врз Израел.
Ова не може да биде потврдено.
XS
SM
MD
LG