Достапни линкови

Снежна лавина во Авганистан отсече две села


Afghanistan -- Department of Struggle against Nature Disaster
Авганистанските власти стравуваат дека најмалку 45 луѓе загинаа при снежна лавина која отсекла две села на северо-запад во Нуристан.
Спасувачките операции во овој планински предел се во тек.
XS
SM
MD
LG