Достапни линкови

Најмалку 14 работници загинале во Истанбул


Турските власти соопштија дека синоќа загинале 14 луѓе во пожарот кој избувнал на едно градилиште во Истамбул. Пожарот избувнал во барака во која биле сместени градежните работници. Турските медиуми јавуваат дека причина за пожарот е краток спој во елетричната инсталација.
XS
SM
MD
LG