Достапни линкови

Анан оптимист, но и реален за постигнување мировен договор со Сирија


Претставникот на ОН и Арпаската лига за Сирија, Кофи Анан
Претставникот на ОН и Арпаската лига за Сирија, Кофи Анан по втората рунда разговори со сирискиот претседател Башар ал Асад изјави дека е оптимист, но и дека тешко ќе биде да се постигне мировен договор. Според Анан, сепак мора да има надеж дека тој ќе се оствари.
На нивната права средба Асад одби било каков политички дијалог.
XS
SM
MD
LG