Достапни линкови

Анан одржа втора рунда разговори со сирискиот претседател Асад


Претставникот на ОН и Арпаската лига за Сирија, Кофи Анан се сретна со сирискиот претседателот Башар ал Асад во Дамаск.
Претставникот на ОН и Арaпската лига за Сирија, Кофи Анан се сретна со сирискиот претседателот Башар ал Асад во Дамаск. Се уште нема соопштение ни од двете страни за тоа како течел разговорот
. На нивната права средба Асад одби било каков политички дијалог. Агенциите го цитираа Асад кој изјавил дека политичкиот дијалог неможе да биде успешен, додека терористичките групи оперираат во земјата. Сириската агенција за човекови права во меѓувреме соопшти дека безбедносните сили упаднале во едно село.
XS
SM
MD
LG