Достапни линкови

Бомбашки напад во Пакистан, 15 загинати


Во напад на бомбаш самоубиец на погребот на еден политичар во покраината Пешавар во северозападен Пакистан загинале најмалку 15 лица, а 30 се повредени. Полицијата соопшти дека напаѓачот успеал да влезе на местото каде посетителите се молеле за починатиот.
Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG