Достапни линкови

Предвремени избори во Грција на 15 април


Лидерот на Нова демократија Андонис Самарас
Лидерот на Нова демократија Андонис Самарас изјави денеска на партиска седница дека предвремени парламентарни избори во Грција ќе бидат организирани на 15 април. Според него, изборите ќе се одржат веднаш по празникот Велигден.
Самарас нагласи дека целите за изминатите пет месеци се постигнати, односно зделката за размена на обврзници со што ќе биде отпишани 105 милијарди евра од грчкиот национален долг.
XS
SM
MD
LG