Достапни линкови

Претставник на ОН и Арпаската лига на мировна мисија во Сирија


Претставникот на ОН и Арпаската лига за Сирија, Кофи Анан и сирискиот претседател Башар ал Асад
Претставникот на ОН и Арапската лига за Сирија, Кофи Анан е во дводневна мировна мисија во Дамаск, каде ќе одржи втора рунда разговори со претседателот Башар ал Асад. На нивната права средба Асад одби било каков политички дијалог. Националните агнеции го цитираа Асад кој изјавил дека политичкиот дијалог неможе да биде успешен, додека терористичките групи оперираат во земјата.
XS
SM
MD
LG