Достапни линкови

Американски војник застрелал 15 цивили во Авганистан


Американските војници во Авганистан
Авганистанските власти соопштија дека еден американски војник застрелал најмалку 15 цивили во покраинатата Кандахар. Потпаролот на локалните власти Џавид Ахмад Фаисал за сервисот на Радио Слободна Европа во Авганистан изјави дека инцидентот се случил во селото Алекозаи во реонот Пањваи.
Според НАТО, еден припадник на американските сили денеска бил приведен во врска со инцидентот во покраината.
XS
SM
MD
LG