Достапни линкови

Израелски воздушни напади врз појасот Газа


Израелските воздушни напади врз појасот Газа продолжуваат и денеска. Според извори од Палестина најмалку 15 милитанти биле убиени за време на дводневните напади. И покрај напорите на Египет да посредува за прекин на огнот, Палестиниците со околу 100 ракети го нападнале јужен Израел, при што сериозно бил повреден еден цивил.
САД ги осудија нападите нарекувајќи ги кукавички, а Арпаската лига соопшти дека тие претставуваат масакар.
XS
SM
MD
LG