Достапни линкови

Рик Санторум победник на гласањето во Канзас


Рик Санторум
Рик Санторум победи на гласањето за избор на претседателски кандидат на Републиканската партија во Канзас. Водечкиот кандидат Мит Ромни немаше кампања во земјата. Додека нивниот ривал Њут Грингич го откажа патуувањето во Канзас за да се сконцентрира на наредното гласање во Алабама и Мисисипи.
XS
SM
MD
LG