Достапни линкови

ОН-145 лица се претпоставува дека загинале од лавините во Авганистан


ОН соопштија дека најмалку 145 лица се исчезнати или загинале поради лавините кои погодија едно село во авганистанската покраина Бадакшан во минатата недела. Авганистанските власти соопштија дека бројката на загинати лица изнесува 56. Поради големите наноси од снег и лавини во текот на зимата во планинската покраина Бадакшан беа блокирани патиштата, а селата изолирани.
XS
SM
MD
LG