Достапни линкови

Судири со милитантите во Пакистан, 13 загинати


Пакистанските власти соопштија дека најмалку 13 лица загинале при судирот меѓу милитантите и владините сили во северозападниот дел на земјата. Инцидентот се случил за време на операцијата на пакистанските сили во градот Бара на границата со Aвганистан.
Локaлните власти соопштија дека два војника, седум милитанти и четири цивили загинале при судирот.
XS
SM
MD
LG