Достапни линкови

Прошетка низ Белград во сеќавање на Ѓинѓиќ


Членови на семејството положуваат цвеќе над гровот на Ѓинѓиќ
Околу 20 илјади луѓе маршираа денеска низ Белград во знак на сеќавање и почит на српскиот премиер Зоран Ѓинѓиќ кој беше убиен пред девет години. Маршот беше организиран од Либералната демократска партија под мотото „Прошетка за Зоран“ предводена од еден од најблиските негови соработници Чедомир Јовановиќ. По маршната прошетка низ главните улици на Белград, поддржувачите положија цвеќе на местото каде што Ѓинѓиќ беше убиен на 12 март 2003 година.
XS
SM
MD
LG