Достапни линкови

Во Москва започнаа протестите против Путин


Rally on Novy Arbat, Moscow. 10March 2012
Неколку илјади демонстранти се собра во Москва на Анти – Путин протестите. Демонстрантите носат бели изборни кутии и плакати на кои се наведени изборните манипулации на 4 Март кога Путин беше избран за Претседател на Русија и за декемвриските парламентарни избори.
Полицијата, која ден по изборите привремено притвори околу 500 демонстранти и лидери на опозицијата денеска дозволи собир во Москва. Протести има и во други руски градови.
XS
SM
MD
LG