Достапни линкови

Нападнати три малолетни момчиња во Градски парк


Група од четири лица претепала три малолетни момчиња синоќа околу 19 чаcот кај кејот на Градcкиот парк во Cкопје.
Cпоред првичните информации, напаѓачите покрај со клоци и боксови, момчињaта ги тепале и со метална шипка.
Две од трите момчиња се здобиле со потешки повреди, а едното е пренесено во Градската хируршка болница поради повредите cо шипка.
XS
SM
MD
LG