Достапни линкови

Министерот за надворешни на Авганистан во Катар


Талибанците го предаваат оружјето во Херат за да им се придржат на владините сили
Министерот за надворешни работи на Авганистан Залмаи Расул во Катар во наредните денови ќе раговара со владини преставници за преговорите со талибанците.
Авганистанските талибанци минатиот месец соопштија дека во Катар ќе отворат политичка канцеларија со што сугерираа дека имаат намера да преговараат со владата на Претседателот Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG