Достапни линкови

Средба на Квартетот за Блискиот Исток во Њујорк


Рамала ( 2007) - средба на Тони Блер со Махмуд Абаз
Преговарачите на Квартетот за Блискиот Исток ќе се состанат во понеделник во обид да ги обноват израелско – палестинските мировни преговори.
На средбата во Њујорк ке учествуваат генералниот секретар Бан Ки Мун и шефовите на дипломатиите на Русија и САД Сергеј Лавров и Хилари Клинтон, додека Кетрин Ештон од ЕУ ќе учествува преку видео врска.
Засега не е јасно дали по средбата на преставниците на ОН, САД, ЕУ и Русија ке има соопштение.
XS
SM
MD
LG