Достапни линкови

Во Русија продолжуваат Анти - Путин протестите


Во Русија и денеска се најавени протести по победата на Владимир Путин за Претседател.
Опозицијата обвинува за злоупотреби и бара повторно избори.
Полицијата, која ден по изборите привремено притвори околу 500 демонстранти и лидери на опозицијата денеска дозволи собир во Москва. Како што се јавува во Москва се зголемени мерките за безбедност
XS
SM
MD
LG