Достапни линкови

САД: стапката на невработеност на најниско ниво


Американското министерство за труд соопшти дека стапката на невработеност во февруари остана на нивото од 8,3 проценти. Тоа е најниско ниво во изминативе три години. Аналитичарите велат дека тоа ќе биде добра вест за претседателот Барак Обама во неговиот обид за реизбор на функцијата во ноември годинава.
XS
SM
MD
LG