Достапни линкови

Бериша: договорот Белград, Приштина позитивен за регионот


Албанскиот премиер Сали Бериша
Албанскиот премиер Сали Бериша, на средбата во Тирана, со шефот на косовската делегација во разговорите со Србија, вицепемиерката Етида Тахири, уште еднаш го поздрави договорот меѓу Приштина и Белград за регионалното претставување на Косово. Притоа е оценето дека тој е многу значаен и за соработката, мирот и стабилноста во регионот.
XS
SM
MD
LG