Достапни линкови

Борисов: и бившите функционери да ги вратат бонусите


Бугарскиот премиер Бојко Борисов
Бугарскиот премиер Бојко Борисов побара од поранешните функционери да го следат примерот на актуелните и да ги вратат сите бонуси и да помогнат во излегувањето од економската криза. Функционерите од централно десничарската влада на Борисов ги вратија бонусите во вредност од околу позиции.
XS
SM
MD
LG