Достапни линкови

Во судирите во Северен Вазиристан загинаа 15 лица.


Талибанци во Северен Вазиристан
Пакистанските власти соопштија дека најмалку 7 војници и 8 исламски милитанти загинале во судирите во Северен Вазиристан во блинина на границата со Авганистан.
Милитантите поставиле заседа на 30 километри од главниот град на оваа провинција Мираншах.
Регионот е силно упориште на Ал Каеда и талибанците.
XS
SM
MD
LG