Достапни линкови

Авганистан: договор за предавање на затворите


Официјални претставници на Авганистан и на Соединетите држави постигнаа договор за трансфер на затворските центри во управување на авганистанските власти. Досега тие беа под американска управа. Претседателот Хамид Карзаи деновиве побара сите авганистанци, затворени во овие центри веднаш да им бидат предадени на авганистанските власти.
XS
SM
MD
LG