Достапни линкови

Русија: во пожар деветмина загинати


Девет луѓе, меѓу кои седум деца, загинале во пожар во една четирикатна станбена зграда во рускиот град Перм. Локалните власти соопштија дека жртвите: двајца возрасни, пет момчиња и две девојчиња биле од исто семејство и оти загинале од труење со јаглерод моноксид.
XS
SM
MD
LG