Достапни линкови

Во Приштина собир за енергетската сигурност во регионот


Абдулаќим Адеми
Министерот за животна средина и просторно планирање Абдилаќим Адеми денеска ќе учествува на конференцијата „Енергетска сигурност во услови на климатски промени, состојба во Косово и регионот на Западен Балкан“ што ќе се одржи во Приштина. На конференцијата ќе биде потпишан билатерален Меморандум за соработка во областа на заштита на животната средина и просторното планирање.
XS
SM
MD
LG