Достапни линкови

Седница на Комитетот за односи меѓу заедниците за последните инциденти


Во Собранието на Македонија денеска седница ќе одржи Комитетот за односи меѓу заедниците. На седницата ќе стане збор за последните случувања и нивното влијание врз меѓуетничките односи и стабилноста на земјата.
XS
SM
MD
LG