Достапни линкови

Временска прогноза - Дожд во градовите, снег на планините


Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, локално со дожд и снег, а на планините од снег. Повеќе врнежи се очекуваат во југоисточните делови на земјава. Утринската температура се движи од минус еден до три, а дневната ќе биде меѓу три и седум степени. Во Скопје слично време со темепратура до седум степени.
XS
SM
MD
LG