Достапни линкови

Протести за итно расветлување на случајот на новинарката Лакиќ


Полицијата пред домот на новинарката Оливера Лакиќ
Неколку стотина новинари, претставници на опозициските политички партии и невладиниот сектор денеска во Црна Гора протестираа пред зградата на полицијата по повод нападот врз новинарката на Вијести, Оливера Лакиќ. Тие побараа од државните органи итно да го расветлат случајот.
Лакиќ синоќа беше претепана пред својот стан во Подгорица.
XS
SM
MD
LG