Достапни линкови

Косово бара ЕУ и САД да забранат одржување на српски избори


Српското малцинство во Косовска Мировица
Косовскиот заменик-премиер Хајредин Кучи оцени денеска дека одржувањето на српски избори во Косово негативно ќе влијае врз меѓународните односи и тие доколку се одржат нема да имаат правно дејство.
Кучи изјави дека властите за прашањето разговарале со Европската унија и со САД од кои побарале да го забранат одржувањето на такви избори.
XS
SM
MD
LG