Достапни линкови

Расмусен му ја честита победата на Путин


Генералниот секретар на НАТО Андрес Фог Расмусен
Генералниот секретар на НАТО Андрес Фог Расмусен телефонски му ја честитал победата на Владимир Путин на претседателските избори во Русија. Според соопштението, Расмусен и Путин се договориле да остварат средба во блиска иднина. Путин ја истакнал својата заложба за добри и стабилни односи со Алијансата. Расмусен пак изразил надеж за постигнување на договор меѓу НАТО и Русија за европскиот ракетен одбрамбен систем.
XS
SM
MD
LG