Достапни линкови

Јанкулоска со осуда за инцидентите во автобусите на ЈСП


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска ги осуди серијата инциденти на автобуските постојки и во автобусите на ЈСП и апелираше за сериозно однесување, бидејќи за насилството кое може да заврши трагично нема оправдување. Таа информираше дека МВР ги прзема сите превентивни активности.
Јанкулоска повика на смирување на тензиите за да се дојде во ситуација кога МВР, обвинителството или било кој друг ќе бидат додведени во ситуација да спроведуваат репресивни мерки.
XS
SM
MD
LG