Достапни линкови

Истрага за вмешаност на авганистанското воздухоплоство во трговија со дрога и оружје


Авганистански воздухопловни лица
Американските власти ги истражуваат наводите дека некои авганистански воздухопловни лица ги користеле авионите за транспорт на дрога и нелегално оружје низ Авганистан. Потпаролот на НАТО мисијата во Авганистан Тим Стауфер изјави дека тие се обидуваат да решат дали е потребна целосна истрага.
Весникот Волс Стрит Журнал кој ги објави наводите сооопшти дека американската војска истражува дали тие се поврзани со инцидентот при кој авганистански потполковник застрела осум американски војници на аеродромот во Кабул.
XS
SM
MD
LG