Достапни линкови

Иранскиот врховен лидер ги поздрави коментарите на Обама


Иранскиот врховен лидер Ајатолахот Али Хаменеи
Иранскиот врховен лидер Ајатолахот Али Хаменеи ги поздрави коментарите на американскиот претседател Барак Обама дека воената акција не е решение за застојот во разговорите за иранската нуклеарна програма.
Обама во вторникот изјави дека со дипломатија може да се придвижат разговорите за нуклеарната програма, бидејќи таа не претставува директна закана.
XS
SM
MD
LG